نقل و نقد سیاسی- فرهنگی

Political - cultural

هدف از این ایجاد این وبلاگ، نقل و نقد برخی دیدگاه ها در حوزه های فرهنگی و سیاسی بشر، به خصوص ایران زمین است. مطالب ذکر شده لزوما مورد تأیید نویسنده نمی باشد.

به آزادی بیان و اندیشه و عقائد دیگران احترام بگذاریم.

پیوندهای روزانه

بلاهایی که احمدی‌نژاد بر سر ما آورد

| پنجشنبه, ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۹ ب.ظ
*ناصر ایمانی
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : هر دولتی که سر کار‌می‌اید خود را امین می‌دادند و پاک دست اعلام کردن دولت‌ها یک امر طبیعی است. هر دولتی اعلام می‌کند.این‌که دولت‌ها خودشان را پاک اعلام کنند ملاک نیست و مردم و قوه قضاییه و نیز مسئولان مربوط در دستگاه های‌نظارتی و امنیتی باید اعلام و تایید کنند.

ما نباید فراموش کنیم هنگامی که هر دولتی بر سر کار می‌اید ممکن است آلودگی نداشته باشد و در ادامه هرقدر فعالیت‌ها و اقدامات دولت ها افزایش پیدا کند به طبع می‌تواند مشکلات نیز گسترده‌تر و بزرگتر شود. ولی در رابطه با دولت احمدی نژاد باید بگوییم این که خود او و اطرافیانش ادعا کنند دولتی پاک را اداره می‌کردند مهم نیست و مهم قوه قضائیه است که این ادعا را رد کرده و تائید نمی‌کند.


در دولت آقای احمدی نژاد یک کتابت ویژه ای اتفاق افتاد که دردولت‌های قبلی یعنی دولت سازندگی و اصلاحات شاهد نبودیم وامیدواریم دردولت‌های بعدی نیز شاهد نباشیم. یکی ازاین اتفاقات صورت گرفته و عجیب در دولت قبل بحث نظام مدیریتی عادی کشور است. در ابعادمختلف نظام مدیریتی کشور در دولت احمدی نژاد آثار سووبدی رااز خود باقی گذاشتند. نوع انتخاب وزرا ، برکنار کردن آنان،انتخاب مدیران ارشد کشور درزمینه های مختلف از میان افراد کم تجریه وباسطح مدیریتی بسیار پایین وتغییرات سریع درسطح مدیریتی کشور از این گونه اقدامات نسنجیده دولت نهم ودهم و در راس‌آن شخص احمدی‌نژاد بود.از طرف دیگر نوع مواجهه رئیس جمهور سابق با قوانین کشور و تمرد از بعضی اجرای قوانین نیز از خصوصیات و ویژگی‌ها ناپسند در دولت گذشته بود. آقای احمدی نژاد متاسفانه اصالت نظام مدیریتی خوبی برای کشور فرهنگسازی نکرد.احمدی نژاد در زمینه تشدید اختلافات داخلی مانند اختلافات بین سه قوه پرونده خوبی از خود به جا نگذاشته و نوع ادبیات رئیس جمهور وچند طبقه کردن جامعه، کم توجهی به اقشار فرهیخته کشور ،نوع مواجهه درسیاست خارجی وجهت گیری خارجی نیز از دیگر اقدامات نامطلوب در زمان احمدی‌نژاد بود. احمدی‌نژاد در سیاست خارجی نیز پرونده خوبی نداشت.او نمی دانست در روابط دیپلماتیک  باید به چه کشور‌هایی توجه داشته باشد و با چه دولت‌هایی همکاری کند. کم توجهی ، تحریک کردن کشورهای مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران ،تشدید ایران هراسی از دیگراقدامات نسنجیده احمدی نژاددر سیاست خارجی بود.دولت احمدی نژاد در دنیای اقتصاد هم توانایی کافی نداشت.

بی بندباری‌های اقتصادی، صرف کردن هزینه زیاد برای مصارفی که ضرورت نداشته به خاطر نوعی مردم گرایی های بسیار پرهزینه ،پول دادن برای بچه دار شدن ،قیمت بنزین ،سهمیه بنزین برای مسافرت ، بیشتر کردن تعطیلات ،بی مبالاتی وبی انضباطی مالی که منجر به رانتها وفسادها شد حیف ومیل کردن پولها ،درمجموعه های مختلف همه از ضعف مدیریتی احمدی‌نژاد در حوزه اقتصاد بود ودر مجموع کارنامه خوبی از خود برجا نگذاشت. از سوی دیگر عیب دیگر دولت احمدی‌نژاد مشایی بود.اسفندیار رحمی مشایی طرز فکروجهان بینی خاص خود را دارد و نسبت به کل جهان طرزی فکر دارد که این طرزفکر با تعالیم اسلامی ودینی ما هم‌خوانی ندارد.این تفکر مشایی اعتراضات زیادی را درهمان زمان به همراه داشت و این دیدگاه فکری منجر به نوعی پیاده سازی افکار ایدئولوژیک درعرصه سیاست شد که آثار سو زیادی در دولت احمدی نژاد برجا گذاشت. احمدی‌نژاد نیز به این فرد ارادت خاصی داشت و حتی ماشاهد آن بودیم که به دلیل حمایت از مشائی در برابر دستورات رهبری نیز ایستاد و این اقدامات هم به او ضربه زیادی وارد کرد.

*هفته نامه طلوع صبح

نظرات  (۱)

 یه مقدار عناوین جامعی بذارید یعنی اگه مخالفی یکی هستی فقط نقاط ضعفش رو نگو یا اگه موافق با یکی هستی فقط نقاط قوتش رو نگو
مخصوصا اینکه انصافا این دولت جناب آقای روحانی بسیار افتضاح کار کرده و ناتوانیش در اداره کاملا هویدا هست 
مخصوصا اینکه ایشون بسیار با بی صداقتی و سیاست(از جنبه منفی) داره با مردم و سایرجریانها برخورد میکنه
نمونه داغش همین قضیه تحریم ها که تا قبل از توافق میگفتن باید توافق بشه تا وضع کشور خوب بشه الان میگن مشکلات با برداشتن تحریم ها حل نمیشه و الی ماشاء الله از اینجور حرفها..

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی